RM80
Laserdance - Digital Dream

Głosuj na Dance ListęGłosuj na Goršcš 10Głosuj na Złotš Listę

Poprzedni temat «» Następny temat
Kombi - Nowy rozdział (1984)

Które nagranie z tego albumu lubisz?
Cyfrowa gra
0%
 0%  [ 0 ]
Nie poddawaj się
8%
 8%  [ 2 ]
Nie ma zysku
16%
 16%  [ 4 ]
Srebrny talizman
0%
 0%  [ 0 ]
Karty śmierci
4%
 4%  [ 1 ]
Błękitny pejzaż
4%
 4%  [ 1 ]
Słodkiego miłego życia
25%
 25%  [ 6 ]
Jej wspomnienie
16%
 16%  [ 4 ]
Kochać Cię za późno
25%
 25%  [ 6 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
ejtismen 

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2013-09-10, 15:35   Kombi - Nowy rozdział (1984)

Płyta Nowy Rozdział różni się od swojej poprzedniczki już sam tytuł wskazywał o co chodziło muzykom!
Jednak jak sami twierdzili ... płyta wcale nie miała otwierać dosłownie "nowego rozdziału" - a jedynie uczynić krok w tym kierunku, krok do czegoś, co pojawi się dopiero w przyszłości.. Album promowały kolejne piosenki, które wpuszczano na antenę radiową i telewizyjną, stając się coraz większymi przebojami... "Nie ma zysku", "Karty śmierci", "Jej Wspomnienie" i chyba dwa największe przeboje zespołu, które nuciła i śpiewała wtedy cała Polska... "Słodkiego, miłego życia" i "Kochać Cię za późno".
Według mnie album bardzo udany, zawierający taką muzykę, jakiej w latach 80' w Polsce brakowało, nagrania lekkie, łatwe i przyjemne, o chwytliwych refrenach i napewno nie są banalne, czy wręcz kiczowate ... po prostu przebojowe.

Cyfrowa gra - jedno z trzech nagrań instrumentalnych na tej płycie, uwielbiam to brzmienie, a to wszystko zasługa Sławomira Łosowskiego, który był i chyba nadal jest takim polskim Vangelisem, Jarrem... :mysli:
Ech grali kiedyś panowie piękną muzykę.

Nie poddawaj się - krótko i bez marudzenia tak na początek recenzji, to nagranie uważam za najgorsze na tej płycie.

Nie ma zysku - piosenka wymiata...kiedy słucham tego nagrania, to myślę sobie panowie byliście "Mistrzami Słowa"! Nagranie i tekst ponad czasowe poparte super teledyskiem...a jako małolat chodziłem pod blokiem i śpiewałem "Nie ma cycków..." ;)

Srebrny talizman - Nagranie kapitalne, do tego budzi ekstra/zajefajne wspomnienia.... sprzed lat! Szkoda że czas tak szybko mija...

Karty śmierci - dziś mimo już 40-tu lat z małym okładem na karku uwielbiam posłuchać tego nagrania. Jak już wspominałem o tym zespole w tamtym okresie Kombi było jak dobrze naoliwiona maszyna. Kombi w dobrej formie.

Błękitny pejzaż - ktoś kto lubi takie instrumentalne nagrania, to z pewnością jest zadowolony słuchając tej kompozycji. Słyszałem kiedyś taką opinię odnośnie tego nagrania...majstersztyk! Coś w tym jest. ;)

Słodkiego, miłego życia - no i mamy utwór-wizytówkę tego zespołu! Chyba każdy z nas zna to nagranie i na pamięć potrafi zaśpiewać choć jedną zwrotkę! To dzięki temu nagraniu zacząłem interesować się tym zespołem poznawać kolejne ich piosenki. W tym nagraniu jest wszystko, to co lubię w tamtym zespole Kombi... niesamowite brzmienie instrumentali syntezatory, perkusja no i oczywiście vocal Skawińskiego! A teledysk do tego nagrania na tamte czasy, to very good!

Jej wspomnienie - a ch co to był za bal...wróć nagranie! Chciałoby się powiedzieć aby wróciły tamte czasy kiedy człowiek słuchał takich nagrań nie sam, nie sam ;) Bardzo fajne nagranie i pamiętane.

Kochać Cię - za późno - najbardziej ulubione nagranie z tej płyty i chyba w całym dorobku zespołu Kombi...tamtego Kombi, gdzie wszystko było tak ułożone i zespół robił swoje.
Piękny tekst wręcz fantastyczny, pasujący chyba do każdego czasu! Za każdym razem kiedy Słucham tego nagrania mam wrażenie że odpływam! ;)

Dziś słucham tych nagrań poprzez sentyment do tamtych czasów, za którymi tęsknię i to bardzo! Ta muzyka towarzyszła nam chyba wszędzie i czy chcieliśmy tego słuchać, czy nie!
Płyta klasyk, którego wstyd nie znać! ;)
Moja nota 9.

liparus 

Zaproszone osoby: 38

Wysłany: 2013-09-12, 20:07   
A ja nawet 10 :ok:
Niedawno słuchałem tej płyty, i wtedy do mnie dotarło, że teraz, w XXI wieku cały romantyzm diab­li wzięli.
Nowy Rozdział to płyta która ten płomień kiedyś wznieciła… i ta która po latach znów go rozdmuchała
Mowiac:
Romantycy muzyki rockowej łączcie sie ;)

:piwo:

Wyróżnienia: :: :: :: :: :: ::

ejtismen 

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2013-09-12, 21:16   
Sławomir Łosowski mówił, że w tym czasie nie miał wszystkich instrumentów i korzystał z pożyczonych.... wykorzystał po raz pierwszy nowe syntezatory (Mini Korg 700S, SCI Prophet 5, Multimoog), oraz automat perkusyjny Roland TR-808. Perkusista zagrał na elektronicznej perkusji firmy Simmonsa (model SDS V). Efekty dźwiękowe zostały dodatkowo wzbogacone dzięki zastosowaniu samplerów, syntezatora gitarowego, oraz komputera Commodore 64 do obróbki ścieżek.

Odpowiedz do tematu