RM80
Malgorzata Ostrowska - W.H. (Białe konie)

Głosuj na Dance ListęGłosuj na Goršcš 10Głosuj na Złotš Listę

Ogłoszenie 
(MP3 @ 256 kbps, 44.1 kHz)

PRZEBÓJ ROKU 2020 (finał 30 stycznia)

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydarzenia
Autor Wiadomość
Jola 
jola

Wysłany: 2013-05-25, 01:11   Wydarzenia
Tu Podamy Ostatnie Wydarzenia i Nadchodzące.Miejsce i datę koncertu...Zespołu Nightwish ... Może Ktoś skorzysta z informacji ..Opisze wrażenia i zda relacje z Koncertu :)

Ostatnio zmieniony przez Hawkeye 2013-05-27, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
  :: ::

Jola 
jola

Wysłany: 2013-05-25, 01:14   Ostatnie Koncerty
Czwartek 23 maja 2013-----> Nagoya, Nagoja,Japonia

Piątek 24 maja 2013------>Japonia

Jola 
jola

Wysłany: 2013-05-25, 01:31   Nadchodzące wydarzenia
To Ja zaczynam Sauna Open Air 2013 ----> Sobota 8 czerwca 2013 — Niedziela 9 czerwca 2013 Oprócz Naszego Zespołu w koncercie wezma udział takie zespoły jak -----> Children of Bodom , Finntroll , Bloodred Hourglass , Hatebreed , Opeth , Sabaton , Stam1na

Hawkeye 

Wysłany: 2013-09-29, 11:44   
Nightwish laureatem Metal Hammer Awards 2013

13 września, Nightwish otrzymał prestiżowe wyróżnienie na gali niemieckiego Metal Hammera. Zespół dostał statuetkę w kategorii: „Najlepszy zespół zagraniczny 2013″.
Nagroda owa, była wynikiem głosowania fanów i czytelników Metal Hammera przez ostatnie miesiące. Na uroczystości, która odbyła się w Berlinie, grupę reprezentował Marco Hietala.

Źródło: nightwishpl.com

:: :: :: ::

Jola 
jola

Wysłany: 2013-09-29, 11:54   
Jeee... słuszna decyzja..dobry zespół..zasłużyli :radocha: :radocha: :radocha: :radocha: :radocha:

ejtismen 
ejtismen

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2013-11-29, 18:39   
Była wokalistka grupy - Anette Ozon potwierdziła, że jej solowy album ujrzy światło dzienne już pod koniec lutego przyszłego roku. Płyta będzie nosiła tytuł "Shine".
Pierwszy solowy album Anette Olzon, wieloletniej wokalistki zespołu Nightwish, zostanie opublikowany 28 lutego przyszłego roku. Płyta pt. "Shine" pojawi się na rynku za pośrednictwem wytwórni earMUSIC, która należy do Edel Group. Produkcją płyty zajęła się sama wokalistka, a wspomogli ją Johan Kronlund, Stefan Örn i Johan Glössner. Miksowaniem zajęli się natomiast Nicklas Flykt, Ronny Lahti i wspomniany już Kronlund. ;)

Jola 
jola

Wysłany: 2014-03-27, 16:24   
"Showtime, Storytime".

Najsłynniejszy metalowy festiwal na świecie, 3 sierpnia 2013 roku, 85 tysięcy szalejących fanów
i główna gwiazda tego dnia, genialny fiński zespół Nightwish. Mistrzowie epickiego, symfonicznego
metalu dali niezapomniany koncert, który teraz ukazuje się na CD, DVD oraz w formacie Blu-ray.
Koncert na Wacken Open Air 2013 był jednym z ostatnich, jaki fiński zespół dał w ramach potężnej
światowej trasy promującej krążek "Imaginaerum". Trasy trudnej, w której z konieczności, i niemal
z dnia na dzień, musiała pojawić się w Nightwish nowa wokalistka, Floor Jansen, aby zastąpić
Anette Olzon. Publiczność gorąco przyjmowała liderkę ReVamp. Nie inaczej było 3 sierpnia 2013
podczas występu na Wacken Open Air.

Nightwish - "Storytime" (live at Wacken 2013)

Gusia 

Zaproszone osoby: 21

Wysłany: 2015-01-15, 20:14   
Nowy album – Endless Forms Most Beautiful

Endless Forms Most Beautiful – tak będzie się nazywał nowy album Nightwish. Jego premiera przewidziana jest na 27 marca 2015 roku. Wydawnictwo składać się będzie z jedenastu utworów. Płyta zostanie wydana przez Nuclear Blast, bonusowe dyski będą zawierały wersję instrumentalną bądź orkiestralną (w zależności od wydania). Okładkę wykonał Toxic Angel.

Tuomas zdradza, że poniższy cytat ze słynnego dzieła Karola Darwina „O powstawaniu gatunków”, był punktem wyjścia przy pracy nad płytą.

Jest coś wspaniałego w takiej wizji życia, z paroma siłami, które wpierw zostały ukształtowane w kilka form lub w jedną formę, podczas gdy planeta ta krążyła zgodnie z niezmiennym prawem grawitacji, z tak prostych początków rozwinęły się nieskończone formy, najpiękniejsze i najcudowniejsze, i dalej się rozwijają.

Wkrótce ujawniona zostanie również tracklista albumu i dowiemy się kolejnych szczegółów, na razie znany jest jedynie tytuł, mającego wyjść w lutym singla: Élan. Wspaniała podróż, w którą zamierza zabrać nas zespół, nadchodzi wielkimi krokami. :)

Wyróżnienia: :: :: :: :: ::

ejtismen 
ejtismen

Wysłany: 2015-01-17, 20:34   
Materiał dostępny będzie w trzech wersjach: podstawowej, instrumentalnej i orkiestrowej.

Oto lista utworów:

"Shudder Before the Beautiful"
"Weak Fantasy"
"Élan"
"Yours Is an Empty Hope"
"Our Decades in the Sun"
"My Walden"
"Endless Forms Most Beautiful"
"Edema Ruh"
"Alpenglow"
"The Eyes of Sharbat Gula"
"The Greatest Show on Earth"

CD 2 (instrumental):

"Weak Fantasy"
"Élan"
"Yours Is an Empty Hope"
"Our Decades in the Sun"
"My Walden"
"Edema Ruh"
"Alpenglow"

CD 3 (orchestral):

"Weak Fantasy"
"Élan"
"Yours Is an Empty Hope"
"Our Decades in the Sun"
"Alpenglow"

Jola 
jola

Wysłany: 2015-03-01, 10:11   

Endless Forms Most Beautiful będzie dziewiątą już płytą w dorobku Nightwish i jednocześnie pierwszym krążkiem wydanym z udziałem wokalistki Floor Jansen.

NIGHTWISH - Élan

Jola 
jola

Wysłany: 2015-11-16, 21:39   
Za tydzień zespół zaczyna mini trasę po Francji. Mimo ostatnich wydarzeń nie będzie odwoływania koncertów. Grupa tym bardziej chce być razem z ludźmi. Ich występ to magiczny wieczór pełen uniwersalnego języka muzyki, miłości i dobrej energii. Zagrają wszystkie koncerty zgodnie z planem.

ejtismen 
ejtismen

Wysłany: 2015-12-28, 13:18   
Była wokalistka formacji Nightwish, Tarja Turunen będzie gwiazdą Przystanku Woodstock 2016!
Nie lada gratka dla fanów jej twórczości i głosu!

Jola 
jola

Wysłany: 2016-01-14, 23:13   
Marco Hietala

Marko Tapani „Marco” Hietala (ur 14 stycznia 1966 w Tervo) – heavy metalowy wokalista i basista. Międzynarodowo najbardziej znany jest jako obecny basista, wokalista i drugi, po Tuomasie Holopainenie, kompozytor metalowego zespołu Nightwish. Jest również wokalistą, basistą, kompozytorem i tekściarzem heavy metalowego zespołu Tarot.

Marco o sobie

Urodziłem się jako młodszy syn i zostałem nazwany Marko Tapani Hietala, kompletując czteroosobową rodzinę Hietala. Moja data urodzenia to 14 stycznia 1966 roku. Pierwsze 15 lat spędziłem w Tervo, małym mieście w prowincji Savo w środkowej Finlandii z populacją około 2.500 mieszkańców. Bez obrazy, nadal mam tam przyjaciół i rodzinę.

Jestem uzależniony od muzyki odkąd pamiętam. Moimi pierwszymi muzycznymi wspomnieniami są kołysanki taty i jego akustyczna gitara. Kolekcja nagrań mojego ojca zawiera wszystkie rodzaje jazzu, klasyki, irlandzkich pieśni ludowych, Beatlesów, Elvisa i nieokreślonych fińskich albumów folkowo-rockowych. Zacząłem śpiewać mając 11 lat i walić w gitarę taty w wieku lat 12. Skończywszy 13, byłem w swoim pierwszym szkolnym zespole o nazwie „Sabotage”, gdzie grałem na basie i śpiewałem (nie jest to zaskoczeniem, że Black Sabbath miał na nas ogromny wpływ wraz z „Rainbow” ery Dio i im podobnym). Punk rock i metal były naszym głównym celem.

Kierując się iskierką do muzyki, w wieku 15 lat, zostawiłem Tervo dla Kuopio – najbliższego miasta z 80.000 mieszkańcami. Tutaj chodziłem do muzycznej szkoły średniej by ćwiczyć grę na klasycznej gitarze, śpiewać i uczyć się teorii muzyki przez 3 lata. Kontynuowałem naukę w Konserwatorium Popu i Jazzu w Helsinkach przez 1,5 roku, ale ostatecznie rzuciłem studia po podpisaniu kontraktu na nasz pierwszy album zespołu Tarot w 1986. Wyjechaliśmy też w trasę koncertową. Tarot jest pierwszą „zawodową” kapelą, którą ja, mój brat Zac i perkusista Pecu Cinnari założyliśmy w 1984 roku.

Tarot wciąż żyje, kopie i najczęściej jest aktywny wtedy, kiedy Nightwish nie jest. Moje inne muzyczne działania obejmują inżynierię dźwięku w studiu. Użyczyłem również wokalu na kilku albumach zespołu Amorphis. Przez kilka lat występowałem na, zarówno akustycznych jak i elektrycznych, „klasyczno-metalowych” koncertach z grupą Metal Gods. Grałem na gitarze rytmicznej i przez kilka lat śpiewałem jako wokalista wspierający w dziewięcioosobowym zespole grającym soul i rocka z lat 60. Jestem także częścią „wokalną” lub „instrumentalną” w albumach grup Northern Kings, Sinergy, Sapattivuosi, Delain, Conquest, Raskasta Joulua itd., co by wymienić kilka. Piszę muzykę i teksty zarówno po angielsku jak i po fińsku.

Tuomas i Ewo z King Foo Entertainment zadzwonili do mnie pewnego listopadowego wieczoru w 2001 roku. Powiedzieli, że mają miejsce dla śpiewającego basisty w Nightwish i spytali, czy jestem zainteresowany. Tak to wygląda, czyż nie? Dzięki wam, chłopaki! To czas mojego życia!

Moje cele i upodobania w muzyce oraz w życiu są bardzo odzwierciedlone w Nightwish. Mam nadzieję być w stanie utrzymywać otwartość muzycznego i ideologicznego umysłu. Mam nadzieję czuć momenty czystej muzycznej emocji, przy których włosy stają dęba niezależnie od tego, czy jest to coś, co zrobiliśmy, coś co usłyszałem czy też występ, który zobaczyłem. Chcę być w stanie szanować i miłować swoich przyjaciół, kochać tych w domu, w zespole/zespołach oraz tych gdziekolwiek. Chcę być dumny z naszych chwil chwały i być pokornym za przywilej egzystowania w świecie nieskończonych możliwości.

Nadal uważam to za dziwne, nawet cudowne, być częścią czegoś co ma oczywisty wpływ na innych i dotknęło tak wiele istnień. Szanuję także Ciebie, który to czytasz.

zasięgnięte z http://nightwish.pl/

ejtismen 
ejtismen

Wysłany: 2016-03-28, 13:16   
Tarja Turunen ogłosiła premierę nowej płyty. Album zatytułowany "The Shadow Self" ukaże się 6 sierpnia.

- Bardzo się cieszę, że w końcu mogę podzielić się szczegółami mojej nowej rockowej płyty - mówi artystka. - "The Shadow Self" jest pełna utworów, które są mi bliskie. Nie mogę się doczekać aż wszyscy je usłyszą. Myślę, że to moja najcięższa muzycznie płyta do tej pory. Do czasu premiery pojawi się wiele niespodzianek więc miejcie oczy i uszy otwarte.

ejtismen 
ejtismen

Wysłany: 2016-08-03, 06:17   
Grupa Nightwish przygotowała dla swoich fanów nowy materiał DVD "Vehicle of Spirit". Premiera 4 listopada!
Materiał ten to swoiste podsumowanie półtorarocznych wojaży po świecie w ramach promocji albumu "Endless Forms Most Beautiful" (2015 r.).
W trakcie tych tras Nightwish zagrali m.in. na Wembley w Londynie (przed 12 tysiącami fanów) i Ratina Stadion w rodzimym Tampere (w ogniu spektakularnych efektów pirotechnicznych). Oba te koncerty znajdziemy na "Vehicle of Spirit", na którym nie zabraknie również wielu dodatkowych materiałów.
Warto dodać, że na wspomnianym występie w stolicy Anglii gościem specjalnym był Richard Dawkins, słynny brytyjski ewolucjonista, którego prace miały olbrzymi wpływ na album "Endless Forms Most Beautiful".

Odpowiedz do tematu