RM80
Nik Kershaw - Wouldn't It Be Good

Głosuj na Dance ListęGłosuj na Goršcš 10Głosuj na Złotš Listę

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Fancy - Flames of love (1988)

Który utwór podoba się Tobie najbardziej ?
Flames Of Love
33%
 33%  [ 9 ]
Moscow Is Calling
3%
 3%  [ 1 ]
I Can't Live Without You (Lonely Nights)
0%
 0%  [ 0 ]
What's Your Name, What's Your Game
7%
 7%  [ 2 ]
Bodyguard
14%
 14%  [ 4 ]
Spy In The Night
11%
 11%  [ 3 ]
Tonight The Devil Wins My Soul
0%
 0%  [ 0 ]
Blue Eyed Lady
7%
 7%  [ 2 ]
China Blue
18%
 18%  [ 5 ]
Turbo Dancer Remix
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
ejtismen 
ejtismen

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2013-03-07, 17:46   Fancy - Flames of love (1988)

Czy jest ktoś tu na tym forum, kto nie slyszałby choć jednej piosenki z tego albumu? Ta płytka w pewnym okresie naszego życia chyba towarzyszyła nam wszędzie! Wielką sympatią darzyłem tego artystę i darzę go do dziś za te niepowtarzalne nagrania nurtu Euro Disco.
Moja przygoda z Fancym rozpoczęła się w latach 80' jego piosenki dość czesto gościły na dyskotekach i odtwarzane były z naszych rodzimych sprzętów audio. Cudowne czasy!

Flames of love - To bez watpienia najwiekszy światowy hit z tej płyty, piosenka nie schodząca ze światowych list przebojów przez długi czas, a liczba sprzedanych płyt liczona jest w dziesiątkach milionów egzemplarzy... Niezaprzeczalny hit i wizytówka artysty...

Moscow is calling - Nagranie już nie tak popularne jak otwierający płytę hit, jednakże coś w sobie ma... stylizowany troszkę na rozmowę telefoniczną zza żelaznej kurtyny, z ciekawym ,wpadającym w ucho muzycznym podkładem.

I Can't Live Without You (Lonely Nights) - Do dziś bolą mnie nogi od tańczenia przy tym nagraniu. Piosenka jak sam tytuł wskazuje o trudnej sytuacji w miłości... z rewelacyjnym, melodyjnym refrenem.

What's Your Name, What's Your Game - Utwór taki nijaki nie pasujący do tej płyty...ale to tylko moje odczucie z którym Wy nie musicie się wcale zgadzać.

Bodyguard - Świetna muzycznie kompozycja, fajny pomysł aranżacyjny... Już od samego słuchania nachodzi człowieka chęć do zabawy...jedno z lepszych nagrań na tym krążku...miłe wspomnienia!

Spy In The Night - Znów zajefajne rytmy jakie w latach 80' mogły powstać. Nagranie, które darzę wielkim sentymentem i podoba mi się, to nagranie szalenie. Zdecydowany faworyt z tego albumu.

Tonight The Devil Wins My Soul - Płyta mimo swojego uroku i przebojowości była tak nierówna, kolejne nagranie z tych niezbyt zapadających w pamięć Podobnie jak w przypadku "What's you name..." nagranie, które mi się nie podoba...uff jak dobrze że to ostatnie takie...

Blue Eyed Lady - Nagranie przypominające wcześniejsze lata Fancego i jego muzyczne dokonania. W każdym bądź razie nagranie z wyższej półki z napisem "przeboje". Świetna dyskotekowa i "namawiająca" do tańca nuta.

China Blue - No tak... Trudno wyrazić uczucia jakie towarzyszą kiedy sięgam po to nagranie i go słucham. To chyba klasyka Euro Disco lat 80'?

Turbo Dancer Remix składający się z kilku starszych hitów artysty.... można usłyszeć w nim Lady Of Ice, Slice Me Nice, Chinese Eyes, Bolero.

Album ten oceniam bardzo wysoko...może tak na 7.

Nudystka 
Asiula

Wysłany: 2013-03-07, 18:20   
No to sobie zagłosowałam a jak :ok: :toast: :toast:

Stare dobre hiciory!!! :ok:

Wyróżnienia: :: :: :: :: ::

dorrr 

Wysłany: 2013-03-23, 13:05   
Nie ma na tym albumie utworów Fancy'ego, które mnie najbardziej zapadły w serce. W większości znalazły się one na albumie "All My Loving" z 1989 roku.
Ale jeśli chodzi o "Flames Of Love" - zgadzam się z powyższą recenzją melodii wchodzących w jego skład.
Najprościej: Nic dodać, nic ująć. :brawo:

Odpowiedz do tematu